SLOhosting.com Seznam forumov SLOhosting.com
Gostovanje Spletnih Strani

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Prenos baze na strežnik

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    SLOhosting.com Seznam forumov -> Splošno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sebiza

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 15:17

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 13, 2007 8:01 pm    Naslov sporočila: Prenos baze na strežnik Odgovori s citatom

Svojo stran, sem dal na strežnik in vse je vredu, razen tega da ne
morem kreirati Database in sicer ne delujejo obrazci ASP.NET. Ko na strežniku kliknem Site Preview in dostopim do moje strani je vse vredu, vendar ko se hočem prijaviti v sistem, registrirati ali karkoli narediti z ASP.NET obrazci mi javi napako. Potem sem v datoteki App_Data in httpdocs spremenil dovoljenja na full control, vendar mi spet javi drugo napako:

Server Error in '/' Application.
--------------------------------------------------------------------------------

An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)
Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.Data.SqlClient.SqlException: An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)

Source Error:

An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below.

Stack Trace:

[SqlException (0x80131904): An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)]
System.Data.SqlClient.SqlInternalConnection.OnError(SqlException exception, Boolean breakConnection) +739123
System.Data.SqlClient.TdsParser.ThrowExceptionAndWarning(TdsParserStateObject stateObj) +188
System.Data.SqlClient.TdsParser.Connect(ServerInfo serverInfo, SqlInternalConnectionTds connHandler, Boolean ignoreSniOpenTimeout, Int64 timerExpire, Boolean encrypt, Boolean trustServerCert, Boolean integratedSecurity, SqlConnection owningObject) +685966
System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds.AttemptOneLogin(ServerInfo serverInfo, String newPassword, Boolean ignoreSniOpenTimeout, Int64 timerExpire, SqlConnection owningObject) +109
System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds.LoginNoFailover(String host, String newPassword, Boolean redirectedUserInstance, SqlConnection owningObject, SqlConnectionString connectionOptions, Int64 timerStart) +383
System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds.OpenLoginEnlist(SqlConnection owningObject, SqlConnectionString connectionOptions, String newPassword, Boolean redirectedUserInstance) +181
System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds..ctor(DbConnectionPoolIdentity identity, SqlConnectionString connectionOptions, Object providerInfo, String newPassword, SqlConnection owningObject, Boolean redirectedUserInstance) +170
System.Data.SqlClient.SqlConnectionFactory.CreateConnection(DbConnectionOptions options, Object poolGroupProviderInfo, DbConnectionPool pool, DbConnection owningConnection) +130
System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.CreatePooledConnection(DbConnection owningConnection, DbConnectionPool pool, DbConnectionOptions options) +28
System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.CreateObject(DbConnection owningObject) +424
System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.UserCreateRequest(DbConnection owningObject) +66
System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.GetConnection(DbConnection owningObject) +496
System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.GetConnection(DbConnection owningConnection) +82
System.Data.ProviderBase.DbConnectionClosed.OpenConnection(DbConnection outerConnection, DbConnectionFactory connectionFactory) +105
System.Data.SqlClient.SqlConnection.Open() +111
System.Web.DataAccess.SqlConnectionHolder.Open(HttpContext context, Boolean revertImpersonate) +84
System.Web.DataAccess.SqlConnectionHelper.GetConnection(String connectionString, Boolean revertImpersonation) +197
System.Web.Security.SqlMembershipProvider.GetPasswordWithFormat(String username, Boolean updateLastLoginActivityDate, Int32& status, String& password, Int32& passwordFormat, String& passwordSalt, Int32& failedPasswordAttemptCount, Int32& failedPasswordAnswerAttemptCount, Boolean& isApproved, DateTime& lastLoginDate, DateTime& lastActivityDate) +1121
System.Web.Security.SqlMembershipProvider.CheckPassword(String username, String password, Boolean updateLastLoginActivityDate, Boolean failIfNotApproved, String& salt, Int32& passwordFormat) +105
System.Web.Security.SqlMembershipProvider.CheckPassword(String username, String password, Boolean updateLastLoginActivityDate, Boolean failIfNotApproved) +42
System.Web.Security.SqlMembershipProvider.ValidateUser(String username, String password) +83
System.Web.UI.WebControls.Login.OnAuthenticate(AuthenticateEventArgs e) +160
System.Web.UI.WebControls.Login.AttemptLogin() +105
System.Web.UI.WebControls.Login.OnBubbleEvent(Object source, EventArgs e) +99
System.Web.UI.Control.RaiseBubbleEvent(Object source, EventArgs args) +35
System.Web.UI.WebControls.Button.OnCommand(CommandEventArgs e) +115
System.Web.UI.WebControls.Button.RaisePostBackEvent(String eventArgument) +163
System.Web.UI.WebControls.Button.System.Web.UI.IPostBackEventHandler.RaisePostBackEvent(String eventArgument) +7
System.Web.UI.Page.RaisePostBackEvent(IPostBackEventHandler sourceControl, String eventArgument) +11
System.Web.UI.Page.RaisePostBackEvent(NameValueCollection postData) +33
System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) +5102

--------------------------------------------------------------------------------
Version Information: Microsoft .NET Framework Version:2.0.50727.832; ASP.NET Version:2.0.50727.832
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slohosting
Administrator

Pridružen/-a: Ned Dec 2003 11:43

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 14, 2007 6:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Podatkovno bazo je potrebno kreirati preko Plesk nadzorne plošče, nato je možna povezava preko SQL management studio aplikacije.

Connection:

win1.slohosting.si,1400
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sebiza

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 14, 2007 9:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prav to me zanima kako kreiram Database, v nadzorni plošči plesk sem kliknil na database in nato ustvaril novo database, vendar nevem kako to database povezati z mojo stranjo?
Very Happy
Nazaj na vrh
Deviant

Pridružen/-a: Sre Okt 2007 14:01

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 17, 2007 2:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri meni se je pojavil enak problem in ker tukaj ni enega postenega tutoriala za zacetnike sem pac malo zivcev zgubil in sam resil zadevo:) In sicer se resi tako(tako sem ga vsaj jas resil)

1. Ustvaris v plesku database kot si naredil
2. Ustvariti moras SQL server query file in ta postopek lahko najdes na linku:

http://blogs.msdn.com/webdevtools/archive/2007/10/15/sql-database-publishing-wizard-is-now-in-visual-studio-orcas.aspx

3. Ko ustvaris ta sql fajl se povezes z bazo z pomocjo SQL Server Management Studia tako da v okence "connect to server" vpises naslednje podatke

Server type: Database Engine
Server name: win1.slohosting.si,1400
Authentication: SQL Server Authentication
Login in Password pa je tisti ki si ga ustvaril v Plesku ko si kreiral novi Database.

4. Ko se poveze v datoteki Database poisces svojo bazo in z desnim klikom v meniju izberes New Query nakar se odpre prazno okno kjer je treba skopirati celoten text iz fajla ki si ga ustvaril v 2. koraku.Ko si to naredil pritisnes gumbek Execute in je stvar gotova:)

Za connection string pa vsaj jaz imam priblizno tako:
connectionString="Data Source=localhost;Initial Catalog=ime baze;user id=tvoje uporabnisko ime;Password=tvoj password;"

Upam da ti bo kaj pomagalo meni je vsaj Smile za administratorje pa ce lahko napisejo kaksne taksne postopke bolj podrobno za tiste ki pac nimajo toliko izkusenj z temi stvarmni drugac pa dobro opravljate svoje delo Wink

P.S. ce je potreben se bolj podroben opis samo reci Smile
Nazaj na vrh
sebiza

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 17, 2007 3:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala ti Very Happy
Nazaj na vrh
sebiza

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 17, 2007 4:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

................

Nazadnje urejal/a sebiza Sre Okt 17, 2007 4:21 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
sebiza

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 17, 2007 4:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Deviant je napisal/a:

2. Ustvariti moras SQL server query file in ta postopek lahko najdes na linku:

http://blogs.msdn.com/webdevtools/archive/2007/10/15/sql-database-publishing-wizard-is-now-in-visual-studio-orcas.aspx

Vprašal bi te še samo zakaj se meni ne pojavi Publish to provider in zaradi tega ne morem narediti SQL server query file.
Kaj morem narediti da bom imel ta gumb.
Very Happy
Nazaj na vrh
Deviant

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 17, 2007 4:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se opravicujem prvo si moras instalirat ta wizard

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=56E5B1C5-BF17-42E0-A410-371A838E570A&displaylang=en
Nazaj na vrh
sebiza

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 17, 2007 4:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse sem naredil in vse je šlo kot po maslu, vendar ne morem vstaviti connectionString. kam naj to vstavim? Very Happy
Nazaj na vrh
sebiza

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 18, 2007 3:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še vedno mi dela probleme ConnectionString.
v nadzorni plošči plesk sem kliknil na ASP.NET nato sem pod connectionString pod ime LocalSqlServer spremenil connection in zapisal svoje kot mi je Deviant predlagal

Data Source=.\localhost;Initial Catalog=ime baze;user id=moje up.ime;Password=moje geslo;

Zanima me kaj moram vpisati pod localhost, ali kaj moram spremeniti?

Very Happy
Nazaj na vrh
Deviant

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2007 9:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne Smile ne spreminjat LocalSqlServer to ostane tak ko je.
Daj nazaj na default pa pol idi v svoj glavni web.config file pa tam connection string nastavi tak ko sem ti rekel ali pa v plesku dodaj poleg ze obsotojecega LocalSqlServer novi connection string in ga naredi po omenjenem postopku

Data Source=localhost tako mam jaz pa dela tako da bi tebi tudi moralo
Nazaj na vrh
sebiza

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2007 1:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Step 7: The .SQL file generated contains a script that you can run on any SQL server to re-create all the tables, sprocs, views, triggers, full-text catalogs, etc. for a database, as well as import and add all of the table row data that was in the database at the time the .SQL file was created.

Step 8: The .SQL file is a plain text file. You can open it in your favorite editor and customize it as you need.

Step 9: Now that we have our .SQL files, we can go about using them to install our database at our hoster. Exactly how to install the .SQL files will vary depending on how the hoster give access to our SQL account. Some hosters provide an HTML based file-upload tool that allows you to provide a .SQL file - which they will then execute against the SQL database you own.

Other hosters provide an online query tool (like below) that allows you to copy/paste SQL statements to run against your database. If you have a hoster which provides an online query tool like this, then you can open the .SQL file with a text-editor and copy/paste the contents into the query textbox and run it.

And that is all there is to using the Database Publishing Wizard. Hope this feature is useful to you.

Pri tem postopku se mi je ustavilo. Prosim, da mi poveste kje najdem ta SqlServer Web Admin in kaj natančno morem narediti v njem. Ostalo pe sem fse naredil kot mi je bilo predlagano Exclamation
Very Happy
Nazaj na vrh
sebiza

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 22, 2007 7:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prosim povejte mi kje najdem ta Sql web admin (slika v prejšnjem sporočilu)?

Hvala že vnaprej Very Happy
Nazaj na vrh
Deviant

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 23, 2007 8:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

caki kaj si ze ustvaro .sql z publish for provider? Ce si se povezi s sql server managemet studio na slo hosting tako kot sem ti prej rekel in poisci pod databases svojo bazo in z desnim klikom klikni na bazo in iz menija izberi new query.Ko si to naredil odpri oni sql file ki si ga prej ustvaril in skopiraj celotno vsebino v tisti query ko si ga odprl in stisni gumb execute.Ti ostali postopki niso zaj vazni tisto sn ti samo dal da bos vedo kak das publish to provider da ustvaris .sql file.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    SLOhosting.com Seznam forumov -> Splošno Časovni pas GMT
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu